Anasayfa » Saç Ekimi » Saç Ekiminde Acı Hissedilir mi?

Saç Ekiminde Acı Hissedilir mi?

¦
Saç Ekiminde Acı Hissedilir mi
Saç ekiminde teknolojinin son derece gelişmesi ile birlikte son derece keyifli ilerlemektedir. Saç ekiminde uygulama esnasında sizin hissedeceğiniz hiç bir acı, ağrı yoktur.

Saç ekimi esnasında lokal anestezi uygulamasından dolayı kişi hiç bir hareketi hissetmemektedir. Bu durum bütün saç ekimi yaptıracak olan kişilerin hoşuna gitmektedir. Saç ekiminde uygulama sonrasında yapılan pansuman, ekstra kullanılan bir losyon ve doktorun özel görüp vermesi durumu dışında kullanılan ürün yoktur. Kimyasal hiç bir uygulama saç ekimi esnasında olmamaktadır.

Saç ekimi uygulaması kişinin kendi belli bölgelerinden alınan özellikle fut yönteminde sadece ense kıl kökleri alınır ve kel olan saçsız bölgeye uygulanır. fue yöntemin de ise vücudun diğer yerlerinden alınan kıllar saç ekiminde kullanılır. Bu operasyon değişikliğinde de acı hissedilmemektedir. Sadece fut yöntemi sonrasında dikiş olmasından dolayı hafif acı hissi olabilir. Bu da dozu düşük bir ağrı kesici tarafından giderilir.

Saç ekimi sonrasında bazı dikiş olan kişilerde bölgesel şişlik görülebilir bu da geçici bir durumdur. Kesinlikle korkmanıza gerek yoktur. Saç ekimini sonrasında acı hissi duyulmaz. Hafif olabilecek sızılarda ise ağrı kesici yeterli olmaktadır.

Özellikle fue yönteminde işlem sırasında veya sonrasında kesinlikle acı ve ağrı hissedilmesi mümkün değildir. Saç ekiminde yöntem farklılığı da kişi den kişiye değişir. Birde fiyat olarak fut yöntemi biraz daha eski bir yöntemdir ve fiyatı daha uygun dur. Fue yöntemi en son yöntem olduğu için biraz daha pahalıdır.

Yöntemler arası fiyat farklılıkları vardır. Uygulama süreleri çok fazla fark etmemektedir. İşlem sonrasında fue yönteminde ek seans gerekiyorsa bir kaç gün sonra tekrar ek seans yapılabilmektedir. Fut yönteminde bu mümkün olmaz, 6 ay geçmeden ek seans uygulanmaz.

Bu Konuyu Paylaşın

İstatistik

378 Okunma
0 Yorum

Beğeni

0
Saç Ekimi Konuları
0 Yorum Yapıldı

Yorumlar

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız
YUKARI ÇIK