Anasayfa » Saç Ekimi Yöntemleri » Mega Seans Nedir?

Mega Seans Nedir?

¦
Megaseans Nedir
Mega Seans nedir diye sorulacak olursa; tek bir saç ekimi operasyonunda 4500-500 greft üzerine çıkılmasıdır. Alınan saç kökleri yoğun ve kel bölgesi çok açık olan hastalarda çok yüksek greftlerin söz konusu olması durumu megaseans durumudur. Megaseans her hastaya uygulanamaz. Sadece özel seçilmiş hatalara uygulanabilen megaseans için ekstra bir zaman ve elemana ihtiyaç duyulmaktadır.

Verici alanı tek seansta maksimum kullanmakla gereksiz ve boş yere fazla seans yaptırmaktan kurtulabiliyorsunuz. Bu bölgede aynı miktar greft sayısı elde etmek için, iki yerine tek seans uygulayarak, bu bölgedeki saç köklerinin olası bir kayba uğrama ihtimalini de azaltmış olmaktayız. İki yerine bir, üç yerine iki seansla da saç ekiminde istenilen sonuca ulaşabilirsiniz. İşlemin uzun sürmesi yanında daha yüksek greft sayısı ile saç ekimi uygulanması size ilk aşamada daha pahalı olacağı izlenimi bıraksa da diğer uygulamalara göre daha ucuza mal olacaktır.

İşlemi iki kere yaptırmak, bir kere uygulatmaktan daha pahalıdır. Birincisinde 20 delik açılıyor, 20 greft hazırlanıyor, daha kısa sürede yani az emekle elde edilen sonuç daha seyrek ve yeterince doğal değil. İkincisinde tercih edilen yöntem 40 delik açılıyor, 40 greft hazırlanıyor, saç sayısı yine aynı ama iki kat emekle sonuç hem daha sık, hem de doğal.

Saç Ekiminde Megaseans Uygulamalarının Faydaları

Daha düşük greft sayıları uygulanan diğer saç ekimi yöntemlerine göre, daha kısa sürede sonuca ulaşabilirsiniz. Her işlem sonrası işinizden geri kalma sürenizi göz önüne aldığımızda, daha az seansla uygulanan mega seanslarla bu kaybedilen süreniz çok daha kısa olacaktır. Mega seansla elde edilen sıklık diğerler saç ekim yöntemlerine göre tek seansta bile daha fazla olacaktır. Seans sayısının az olmasıyla, her saç ekimi seansında muhtemel oluşabilecek donör alandaki kök kayıpları en aza inmektedir.

Bu Konuyu Paylaşın

İstatistik

311 Okunma
0 Yorum

Beğeni

0
Saç Ekimi Konuları
0 Yorum Yapıldı

Yorumlar

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız
YUKARI ÇIK