Anasayfa » Saç Ekimi » Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Fiyatları

¦
Saç Ekimi Fiyatları
Saç ekimi fiyatları birçok farklı etkene bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Fiyatı etkileyen en önemli faktörler, saç ekimi yaptıracak olan kişinin talepleri, uygulamayı yapacak olan kliniğin fiyat politikası, kullanılan teknik ve malzeme seçimidir. Bu sebeple saç ekiminde standart bir fiyat beklentisine girilmemesi gerekir. Yapılması gereken en doğru şey, konusunda uzman bir saç ekim kliniğinden randevu alarak tüm detaylara vakıf olmaktır. Saç ekimi uygulamalarında elde edilmesi düşünülen beklentilerin en üst düzeyde gerçekleşmesi, ancak konusunda uzman klinikler vasıtasıyla yapılan işlemlerle mümkün olmaktadır. Bu yüzden saç ekimi öncesinde kısa bir araştırma yaparak ihtiyaca cevap verecek nitelikteki saç ekim merkezleriyle görüşülmelidir.

Yüz ve vücut estetiği kadın-erkek her bireyin ihtiyaç duyabileceği uygulamalardır. Bazı hallerde estetik kayıplar sebebiyle kişiler sosyal çevrelerinden uzaklaşmakta, daha içe kapanık bir yaşamı tercih etmektedir. Saç dökülmeleri veya genetik sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan saç azlığı da, bu tür estetik kayıplarına sebep olan bir durumdur. Ancak günümüzde ileri teknoloji ürünü cihazlar ve son derece kaliteli malzemelerle bu tür sorunlar tamamıyla ortadan kaldırılabilmektedir.

Saç Ekimi Nedir? Kimler Yaptırmalıdır?

Saç ekimi fiyatları yapılan uygulamalar ve elde edilen sonuçlarla kıyaslandığında oldukça uygun düzeylerdedir. En fazla tercih edilen kıl nakil operasyonlarından biri olan saç ekimi, yaşamı olumsuz yönde etkileyen estetik kayıplarını gidermek amacıyla yapılan profesyonel bir uygulamadır. Genetik faktörlere bağlı olarak veya yaşlanma sonucu ortaya çıkan saç dökülmeleri,

  • Stres
  • Çevresel etkenler
  • Beslenme bozuklukları
  • Hatalı kozmetik ürün kullanımı
  • İlaç etkileşimleri gibi farklı sebepler bağlı olarak da yaşanabilmektedir.
Çoğunlukla estetik ihtiyaçların giderilmesi olarak görülse de saç ekimi kişinin psikolojik olarak rahatlamasını sağlayan bir uygulamadır ve direkt olarak kişinin genel sağlığıyla ilgilidir. Saç dökülmeleri sebebiyle ruhsal sorun yaşayan veya estetik kazanımlara ihtiyaç duyanlar mutlaka bu tür uygulamalarla ihtiyaçlarını gidermelidir. Saç ekim merkezleri tarafından yapılan ilk muayenelerde kişinin ihtiyaçları belirlenmekte ve saç ekimine uygun olup olmadığı belirlenmektedir.

Saç Ekimi Nasıl ve Hangi Yöntemlerle Yapılır?

Saç ekimi fiyatları ne kadar önemliyse, saç ekiminde uygulanacak yöntem ve elde edilecek sonuç da aynı derecede önemlidir. Günümüzde büyük vaatlerle ve çok düşük fiyatlarla saç ekimi yapan merkezlerde alınan sonuçlar kişinin yaşamını kâbusa çevirecek nitelikte olabilmektedir. Bu sebeple saç ekiminin nasıl ve hangi yöntemle yapıldığı büyük öneme sahiptir. Klinik incelemeler sonrasında uzman estetisyen tarafından belirlenecek olan saç ekim tekniklerinden biri ve en fazla tercih edileni FUE tekniği olarak adlandırılan yöntemdir. Bu yöntemde saç ekimi yapılacak kişinin donör bölgesindeki uygun greftler (doku parçaları) tek tek toplanmakta, böylece beklentilerin daha sağlıklı ve kısa sürede elde edilmesi mümkün olabilmektedir.

Bence bu konuyu da oku: Herkes saç ektirebilir mi?

Saç ekiminde sıklıkla kullanılan bir diğer yöntem de DHİ adı verilen tekniktir. Oldukça avantajlı bir yöntem olan bu teknikte kanal açma uygulamasına gerek duyulmadığından dolayı uygulama bölgesinde çok daha az deformasyon meydana gelmekte ve işlem daha kısa sürede yapılabilmektedir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Yapılan muayene sonrasında saç ekiminin FUE yöntemiyle yapılmasına karar verilmişse, uygulama 3 farklı aşama sonrasında gerçekleştirilir.

  • Doku parçalarının ( greft) toplanması,
  • Kanal açılması
  • Açılan kanallara saç ekimi yapılması şeklindedir.
DHİ yöntemiyle saç ekimi ise, kıl köklerinin bir kalem yardımıyla toplanmasıyla başlar. Kanal açmayı gerektirmeyen bu yöntemde toplanan kıl kökleri özel bir teknik kullanılarak saç ekilecek bölgeye getirilerek ekim işlemi gerçekleştirilir. Her iki teknik de elde edilen sonuç açısından oldukça tatminkârdır.

Bu Konuyu Paylaşın

İstatistik

1 771 Okunma
0 Yorum

Beğeni

0
Saç Ekimi Konuları
0 Yorum Yapıldı

Yorumlar

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız
YUKARI ÇIK