Anasayfa » Saç Ekimi Yöntemleri » FUE Yöntemi ile Saç Ekimi

FUE Yöntemi ile Saç Ekimi

¦
FUE Yöntemi ile Saç Ekimi
Tüm Dünya üzerinde bulunan ülkelerde yeni yeni uygulanmaya başlanan bir saç ekim yöntemi olan Follicular Unit Extraction saçın alınması ve saçın ekilmesi esnasında oldukça doğal sonuçların elde edilmesini sağlayan bir saç ekimi şeklidir.

Fue yöntemi diğer saç ekme işleminde olduğu gibi canlı bölgelerden alınan saç köklerinin cansız bölgelere nakledilmesi işlemine verilen genel isimdir. Bu sebepten dolayı tek başına transfer gerçekleştirilirken günümüzde en fazla FUE yöntemine başvurulmaktadır. Diğer bir deyiş ile fue yöntemi teknolojik gelişmelere paralel olarak geliştirilen oldukça önemli bir yöntemdir. Kısa bir süre içerisinde fue yönteminin geliştirilmesi ve yeni yöntemlerin oluşturulması da beklenmektedir. Genel olarak saç ekim işleminden pek bir farkı bulunmamaktadır.  Canlı olan dokuların başka noktalara nakledilmesi işleminin diğer bir ismidir.

Bu denli teknolojik bir gelişme olarak görünen FUE nin bilinen en büyük artıları donör olarak kullanılan bölgede neşter kullanılmamasıdır. Aynı zaman da çizik yada yara gibi noktaların bulunmaması da oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Saçsızlığın diğer anlamı ile kelliğin özellikle erkek bireyler on sekiz yaşının geçilmesinde itibaren fiziksel ve ruhsal sonuçları birlikte barından bir durum olduğu bilinmektedir. Aynı zaman kişilerin tüm hayatını  oldukça olumsuz bir şekilde etkilediği de bilinmektedir. Bu özellikleri bakımından da diğer saçsızlık tiplerinden doğrudan ayrılmaktadır.

FUE yöntemi tercih edilirken seçilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Bu durumların başlangıcında ise donör olarak tercih edilecek bölgenin tamamen traş edilmesi gelmektedir. Eğer traş etme mümkün oluyorsa bu bölgenin tamamen izsiz bir şekilde atlatılması mümkün olabilir. Eğer ki donör olarak tercih edilen bölgenin 0.5 cm den daha uzun olması gerekiyorsa gözle görülecek kadar belli olan bir izin meydana gelmesi mümkün olabilmektedir.

Saç ektirme hakkında bilgi için Saç Ekimi Nedir isimli konumuz da okuyunuz.

Bir başka durum ise az miktarda bulunan saç kökünün saçlanması işleminin yeterli olacağı durumlarda kullanılmasıdır. FUE yönteminin bu şekilde tercih edilmesinin temel sebebi ise yara ve çeşitli izlerin oluşmaması için oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Sadece şakak ve alnın açık olduğu üst bölgelerde FUE kullanılabilen bir yöntem olarak da tercih edilebilmektedir. Eğer kısmi olarak sakal veya bıyık gibi eklenmelerin yapılması gerekiyorsa oldukça önemli olarak tercih edilmesi gereken bir yöntemdir. Belli bir hassasiyete sahip olan ve oldukça genç olan şahıslarda da fue yönteminin tercih edilmesi oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Genel anlamı ile fue yönteminin artılarına ve eksilerine değinmek gerekirse teknolojik gelişmelere paralel olarak sıklıkla tercih edildiğinin bilinmesi gerekmektedir.

İstenilen miktarda greft sayısının tespiti açısından belirli bir sınırlandırılma getirilmesi gerekmektedir. Bazı durumlarda seans sayıları ikiye kadar yükseltilebilmektedir. Tüm bunlarında ötesinde bulunan bazı durumlarda seansların ikişer günün de ötesinde tekrarlandığı bilinmektedir.

Saç ekim işlemi oldukça başarılı olan bir yöntemdir. Kelliğin doğru bir şekilde tedavi edilmesi açısından da büyük bir önem taşımaktadır. Günümüzde hemen herkesin düzenli olarak uygulanması da gerçekten oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

Saç ekimi işlemi bilimsel olarak kelliğin tek çaresi olarak görülmektedir. Bu denli önemli bir çare olarak dile getirilmesinin nedeni ise kellik söz konusu olduğunda başka bir yöntemin kullanılabilir olmamasından kaynaklanmaktadır. Bu şekilde hızlı bir düşünce ile göz önünde bulundurursak kelliğin ne kadar kısa bir süre içerisinde tedavi edilebileceğini gözler önüne serebiliriz. Bilindiği gibi ülkemizde de zamana bağlı olarak oldukça farklı durumların meydana geldiğinin bilinmesi gerekmektedir. Kişilerde kellik durumları sadece irsi etkilere bağlı olmaz. Aynı zaman psikolojik etkilerden de kaynaklanmaktadır.

Bu Konuyu Paylaşın

İstatistik

158 Okunma
0 Yorum

Beğeni

0
Saç Ekimi Konuları
Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi operasyonunun temel prensibi; başın arka ve yan kısmındaki saçların bir kısmının ya da ...

0 Yorum Yapıldı

Yorumlar

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız
YUKARI ÇIK