Anasayfa » Saç Ekimi » Saç ekiminde yaşın etkisi

Saç ekiminde yaşın etkisi

¦
Saç ekiminde yaşın etkisi
Kellik genetik bir etki olmasıyla beraber belirli bir yaşın üstünde daha çok etkili olmaktadır. Saç dökülmesinin ardından yapılabilecek en uygun operasyon olan saç ekimi işleminde ise yaşın etkisi oldukça önemli bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. 20 li yaşlarda saçı dökülenler oluşan psikolojik durumdan kaçmak için, daha üst yaşlardaki erkekler ise estetiksel kaygılarından kurtulmak için, çok daha yüksek yaşlardaki erkekler ise üşüme ve güneş yanığı gibi sebeplerden saç ektirmek istemektedirler.

Gelelim saç ekimi yaptırılacak yaş sınırlamalarına.Öncelikle 60 yaşını geçtikten sonra saç ekimi için biraz daha düşünülüp karar verilmelidir. Fakat 65 yaşında bir hastaya saç ekimi yapıp çok iyi sonuçlarda alınabilir. Bunun haricinde 50 ve altı yaşlarda saç ektirmenin hiç bir problemi olamaz. Bu yüden saç ekimi için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur bile diyebiliriz.

Saç Ekim İşleminde Yaşın Etkisi Nedir?

Saç ekim işlemi söz konusu olduğunda kişilerin aklına pek çok soru gelmektedir. Bu soruların başlıca olanı ise saç ekiminde cinsiyetin bir önemi var mıdır? Saç ekim işleminin yaşa bağlı bir etkisi var mıdır? Saç ekim işlemi tamamlandıktan sonra zaman içerisinde tekrardan saçlarım dökülür mü? Gibi sorular sıklıkla sorulmaktadır.

Saç ekim işlemi yapılmadan önce bilinmesi gereken en önemli konu bu işlemin tamamen size ait olan saç ve dokular tarafından yapıldığıdır. Dolayısıyla bu konuda yapma yada dışarıdan sonradan eklenmiş bir saç veya doku oluşumu gündeme getirilmesi oldukça yanlış ve gereksiz olacaktır.

Saç ekim işleminde bilinen tek bir önemli unsur bulunmaktadır. Oda erkek tipi kellik denen kellikten başkası değildir. Bu kelliğin mevcut bulunduğu insanlara saç ekimi yapılmaktadır. Saç ekiminin bu şekilde olması ise saç diplerinde mevcut şekilde bulunan köklerin tamamen işlevini yitirmesine bağlanmaktadır. Bu sayede yeniden eklenecek doku ve saç köklerine yer kalmaktadır. Erkek tipi saç dökülmesinde aranan özelliğin bu şekilde olmasının temel sebebi de budur.

Saç ekim işleminde ise bilinen hiçbir şekli ile yaşın önemi bulunmamaktadır. Yaşın öneminin arandığı tek unsur doku ve organların eksiksiz bir şekilde varlığını devam ettirdiği zamanlarda aranmaktadır. Kişi her zaman için hissettiği yaştadır. Bu durum tamamen saç ekimi söz konusu olduğunda da geçerliliğini korumaktadır.

Yaşın arandığı tek önemli unsur ise bir ameliyat ve operasyon ismi ile anıldığından dolayı on sekiz yaş üzeri olmasının büyük bir önem teşkil etmesidir. Kişi on sekiz yaş üzerinde ise hiç kimsenin izni olmaksızın tamamen kendi izni ile bu saç ekim işlemini yapabilir. Yapılan istatistikler sonucu çok açık bir şekilde görülmüştür ki tüm dünya üzerinde saç ektirmenin ortalama olarak yaşı 24 üzeridir. Bu tarih zaten saç ekim işlemi yeterli izinlerin alınabildiği ve kişinin tek başına karar verebildiği bir yaştır.

Saç ekim işleminde yaştan daha çok önemsenmesi gereken bazı büyük hususlar bulunmaktadır. Bu hususların başında kişinin saç ekimine ne denli hazır olduğu gelmektedir. Kişi kendisi saç ekim işlemine hazırsa bu durumun gerisinde ki hemen her şey önemini yitirmektedir. Geriye sadece bu merkeze giderek gerekli olan evrakların doldurulması ve bazı bölgelerin bu operasyona hazırlanması kalmaktadır.

Saç ekiminin oldukça ciddi bir iş olduğunun bilinmesi büyük bir önem arz etmektedir. Benzer yöntemlere hatta bazı şampuan ve serumlara kıyasla oldukça profesyonel ve kesin sonuçlar alınmasını sağlayan bir operasyondur. Saç ekimi konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus ise saç ekiminin yapıldığı kliniğin seçilmesidir. Bu kliniğin seçilmesinde güvenin ve profesyonelliğin büyük bir önemi bulunmaktadır. Bu sebepten de bu noktalar tercih edilirken en fazla beğeni almış doktorların çalıştığı klinikleri tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde bu noktaların da ötesinde daha önceden saç ektirmiş ve bu konudan memnun kalmış bir dostunuzun da önerisine kulak verebilirsiniz. Bu durum oldukça dikkat edilmesi gereken bir husustur. Bu konuda pek çok problem çıktığı açıktır.

Ülkemizde benzerine pek rastlanmasa bile özellikle yurtdışında bazı çıkarcı insanlar sahte klinikler kurarak yada lisansı elinden alınmış doktorlar çalıştırarak haksız kazanç kapısı elde etmeye çalışmaktadır. Saç ekimi söz konusu olduğunda bu noktalara özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Saç ektirme işleminin sadece erkek tipi kellikte yapılan bir müdahale olması da bu noktada büyük bir önem arz eder. Saç ekiminden önce yada bu konuya karar vermeden önce kellik hakkında daha detaylı bilgiler elde edebilirsiniz.

Bu Konuyu Paylaşın

İstatistik

162 Okunma
0 Yorum

Beğeni

0
Saç Ekimi Konuları
Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi operasyonunun temel prensibi; başın arka ve yan kısmındaki saçların bir kısmının ya da ...

0 Yorum Yapıldı

Yorumlar

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız
YUKARI ÇIK