Anasayfa » Saç Ekimi » B12 Vitamini Ve Saç Sağlığındaki Önemi

B12 Vitamini Ve Saç Sağlığındaki Önemi

¦
B12 Vitamini Ve Saç Sağlığındaki Önemi
Saç ekimi işlemi derken öncelikle şunu çok iyi bilmeliyiz ki artık tamamen dökülen ve bir daha çıkmayacak olan saçsız alana uygulanan yöntemdir.
Kişi saçlarını tamamen kaybetmeden saç dökülme aşamasında doğru müdahale uygular ise saçların dökülmesini önleyebilmektedir. Bazı kişiler saç dökülme aşamasında yanlış yönlendirilme sonucunda hatalar yapabilmektedir ve yanlış uygulamalara yönelmektedir.

Saç dökülme sebebi belli edilmeden kesinlikle kişiye bir uygulama yapılması hata olacaktır. Kişi de saç dökülme sebebi belli olmadan net bir sonucu olmadan uygulanacak her ilaç tedavisi dışarıdan uygulanan yöntemler olumsuz olacaktır. Kesinlikle kişi saç dökülmesi yaşıyor ise öncelikle bir uzmana gitmeli özellikle dermatolog olabilir bu aşamada neden saçlarının döküldüğünü öğrenmeli ve uzmanın vereceği tedavi yöntemini uygulamalıdır.

Genellikle bu dönemlerde kişi doğru tedavi uygulaması sonucunda çok olumlu sonuçlar elde etmiştir. Bazı tedavi yöntemleri ile birlikte bazı şampuanlar, kürler ve losyonlar da kullanılmaktadır. Bu kullanılacak ürünler tamamen etkisizdir denilemez fakat yanlış uygulama yapılır ise hiç bir sonuç vermeyecektir. Hiç bir sonuç derken kastımız şudur. Yanlış bilinen saç dökülme şekli düşünülerek bu gibi yöntemlerin uygulanması yanlış olacaktır. Bunların yanında bazı saç dökülmeleri de vitamin eksikliğin den kaynaklanabilmektedir.

Bizim bahsettiğimiz B12 vitamini kişinin kanda oksijen taşımasında yardımcı olan bir vitamindir. Bu vitamin kanda oksijen taşınması yardımcı olmasıyla birlikte protein sentezi ve enerji üretiminde de rol oynar. Bu vitaminin diğer bir görevi de sinir hücrelerine kadar ulaşmasıdır. Bazı kişilerde sıkça sinirlilik hali rastlanır bunun sebebi B12 eksikliğinden dolayı olmaktadır. B12 vitamini bitkisel gıdalara oranla hayvansal gıdalarda yüksek oran da bulunur. Bazı vejeteryanlar da B12 eksikliği sıkça karşılanır. Hayvansal gıda tüketimi olmadığından bu vitaminden uzak kalınır. Kan hücrelerine dolaşıma kadar faydası olan bu vitamin eksikliğinden dolayı da kişi saç dökülmesi yaşayabilmektedir.

Bu Konuyu Paylaşın

İstatistik

1 637 Okunma
0 Yorum

Beğeni

+1
Saç Ekimi Konuları
Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi operasyonunun temel prensibi; başın arka ve yan kısmındaki saçların bir kısmının ya da ...

0 Yorum Yapıldı

Yorumlar

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız
YUKARI ÇIK