Anasayfa » Saç Ekimi » Saç Ekim Süreci ve İşlemler

Saç Ekim Süreci ve İşlemler

¦
Saç Ekim Süreci
Gelişen zamana ve teknolojiye bağlı olarak tıp sektöründe de çok büyük atılımlar gözlemlenmiştir. Bu atılımların en büyüğü, ağrısız operasyonların yaygınlaşmasıdır. Ağrısız bir şekilde yapılan operasyonlar kişilerin kısa bir süre içerisinde istedikleri rahatsızlıklardan kurtulmasını amaçlar.

Günümüzde saç ekim işlemlerinin bu denli yaygınlaşmasının temelinde de bu çözüm yatmaktadır. Ağrısız ve kısa yoldan ilerleyen bu süreç pek çok insanın rahat bir şekilde aynalara barışık olmasını sağlamaktadır. Saç ekim işleminin bu kolaylıklarının da ötesinde ömrünüzün sonuna kadar dökülmeyen saçlara sahip olmak gibi pek çok özelliği de bulunmaktadır.

Peki saç ekim süreci nasıl işlemektedir. Öncelikle kişinin bu halinden memnun olmaması ve yeni bir görünüm kazanmak istemesi gerekmektedir. Yani hemen tüm operasyon ve ameliyatlarda olduğu gibi saç ekim sürecinin başlangıcı da kişinin kendisinin isteği ile olmaktadır. Bu durumun ötesinde saç kaybı olan bölgelerin uzman kişiler tarafından tespit edilmesi de büyük bir önem arz etmektedir.

Saç Ekim Süreci

Sürecin ilk adımı kişinin inanması ve saç ekimini kabul etmesidir. Daha sonrasında ise bu işte uzman olan kişilerin profesyonelliklerine bağlı olan bir durum meydana gelecektir. Örneğin ikinci adım olarak erkek tipi kelliğin meydana gelip gelmediğinin tespit edilmesi de önemlidir. Bazı durumlarda paniğe kapılmak ve saç bölgesinde meydana gelen kısa süreli saç kayıplarının kellik olarak yorumlanması da rahatsızlıkların büyümesine neden olmaktadır.

Saç ekimi işlemi yapılması için kişide gözle görülen ve kavanoz kapağı büyüklüğünde bir kellik meydana gelmiş olmalıdır. Tedavi süreci bu şekilde daha mantıklı ve seri bir şekilde işleyecektir. Öncelikle doktorlar saç ekimi yapılacak noktaları tespit eder ve çeşitli araçlar ile bu noktaların çizimini tamamlarlar. Daha sonrasında ise uzman ekipler tarafından operasyona başlanılır. Operasyona başlamanın ilk adımı ise kişinin boyun ve kuyruk sokumu bölgelerinden alınan kıllardır. Bu kıllar laboratuvar ortamında çoğaltılarak kısa bir süre içerisinde istenilen bölgeye yetecek kadar çoğaltılmaktadır. Bu çoğaltma işlemi tamamlandıktan sonra ameliyat yapılacak bölge temizlenir ve uyuşturulur. Uyuşturulma işleminin hemen akabinde bu yeni saçlar (bir başka deyiş ile dokular) o bölgeye aktarılarak saç ekim işlemi tamamlanır.

Kişi saç ekim işleminin hemen sonrasında bile normal yaşantısına dönebilir. Günlük hayatta yaptığı her şeyi kolaylıkla yapabilir. Sadece belirli bir süre boyunca (bu süre doktorunuza bağlı olarak değişiklik göstermektedir) duşa giremez ve çeşitli darbelere karşı kafasını koruması gerekmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda çok net bir şekilde görülmüştür ki saç ekim işlemi kişilerin kendilerine olan güvenlerini hızlı bir şekilde tekrardan kazanmalarını sağlamaktadır. Bu sayede aynalara dost bir yaşam sürmek tekrardan mümkün olacaktır.

Saç ekim işlemini yapmak için bu konuda uzman olan bir kliniğe başvurmanızı tavsiye ederiz. Bu konuda başvuracağınız en büyük kaynak ise daha önceden saç ekim operasyonunu yaptırmış ve memnun olmuş diğer insanlar olmalıdır. Bilginin aktarıldıkça artacağını unutmamak gerekmektedir.

Tavsiyeler

Saç ektirme işlemi yapan insanlara yapılan en büyük tavsiye ise ektirme işlemi başlamadan önce bir fotoğraf çektirmeleridir. İş bittikten iki hafta sonraki fotoğrafınız ile karşılaştırdığınız da oluşan değişimden ciddi anlamda memnun kalacaksınız. Özellikle kellik kaynaklı olan psikolojik değişmelerden memnun olmayan insanlara tavsiye edilen en büyük tedavi yöntemi saç ekimidir. Çeşitli şampuan ve uygulamalarında bazı önemli etkileri olduğu tespit edilmiştir. Ama daha öncede söylediğimiz gibi kelliğin bilimsel olarak tek çözümü saç ekimidir. Bu sayede kısa sürede eski saçlarınıza kavuşabilir hatta arzuladığınız farklı bir tarza bile sahip olabilirsiniz.

Bu Konuyu Paylaşın

İstatistik

307 Okunma
0 Yorum

Beğeni

0
Saç Ekimi Konuları
Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi operasyonunun temel prensibi; başın arka ve yan kısmındaki saçların bir kısmının ya da ...

0 Yorum Yapıldı

Yorumlar

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız
YUKARI ÇIK