Anasayfa » Saç Ekimi » Saç Dökülmesine Dikkat

Saç Dökülmesine Dikkat

¦
Saç Dökülmesi
Saç dökülmesi hemen hemen her kişinin yaşadığı artık normal gibi görünen bir durum olarak karşılanıyor tabi saç dökülmesi gayet normal bir reaksiyondur. Bu durum normal karşılanmasıyla anormal de karşılanmalı ve benim saçım neden dökülüyor denilmelidir.


Saç dökülmeleri yaşanan sosyal hayatta genellikle strese bağlı olarak dökülür. Her yaşta insan farklı stresler yaşayabilir. Bunlar olası durumlardır ve vücudun da bu durumlara karşı bir tepki olarak saç dökülmesi yaşanması da çok normal bir durumdur. Saç dökülmesi yaşanmaması ne kadar anormal ise saç dökülmesi de bu kadar anormal algılanmalı ve saç dökülmeleri hem şiddetle hem de uzun süre devam ediyor ise mutlaka doktora gidilmelidir. Çok hafif bir durum da olabilir saç dökülmesi tabi bunun yanın da saç dökülmeleri ciddi sorunların da habercisi olabilir.

Strese bağlı olarak düşündüğümüz saç dökülmesini vücudumuzun ağrı depresyon başlangıcı olarak da düşünebiliriz. Bazı stresli hayat şeklinin sonucunda kişi gerekli önlemleri almaz ise bu durum ciddi sorunlara ve aşılması daha zor psikolojik travmalara sebep olur. Bazı stresler de dönemsel olmaktadır. Bir iş adamı bir ihale döneminde strese girebilir ve bir öğrenci ösym sınavına hazırlıkta büyük stres yaşayabilir bazı kişiler hamilelikle bazı kişiler evlilik sürecinde vs vs bu durumlar hep geçicidir. Bazı kişilerde bu durum geçici olmayabilir.


Ufak bir stres ile başlayan psikolojik çöküntü sizi ciddi depresyonun içine alabilir. Bu da aşırı bir saç dökülmesi olarak ta gözlenir. Vücut duyduğu sıkıntılı durum dan sahibine saç dökülmesi yaşatarak sinyal verebilir. Biz her saç dökülmesinde araştırmacı olmalıyız ve kulak ardı yapmamalıyız. Saç dökülmesinin de şiddetine takip etmeliyiz ve kendiliğinden geçmesini beklememeliyiz. Saç dökülmelerinde mutlaka çok bilinçli davranmalı ve dikkatli olmalıyız. Saç dökülmeleri yaşanması ek vitaminler ile geçirilebilir. Destek olarak doktorun vereceği vitaminler size yardımcı olacaktır. Kesinlikle saç dökülmelerini hafife almamalısınız. Saç dökülmelerin de en iyi kararı en doğru ilacı size doktorunuz muayene sonucu verecektir.

Bu Konuyu Paylaşın

İstatistik

440 Okunma
0 Yorum

Beğeni

0
Saç Ekimi Konuları
Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi operasyonunun temel prensibi; başın arka ve yan kısmındaki saçların bir kısmının ya da ...

0 Yorum Yapıldı

Yorumlar

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız
YUKARI ÇIK