Anasayfa » Saç Ekim Merkezleri » İzmir Saç Ekim Merkezleri

İzmir Saç Ekim Merkezleri

¦
İzmir Saç Ekim Merkezleri
İzmir saç ekim merkezleri saç dökülmesi veya kellik sorunu sebebiyle estetik kayıplara uğrayan kişilerin doğal saç yapısına kavuşmasını sağlayan sağlık kurumlarıdır. Bakanlıktan onaylı yöntemlerle saç ekimi yapan bu tür klinikler gerek yurt içi, gerekse yurt dışından gördükleri büyük talepler sebebiyle önceden randevu usulüyle hizmet vermektedir. Ücretsiz ilk muayeneler sonucunda uygulanacak ekim yöntemini belirleyerek hasta onayına sunan İzmir saç ekim merkezleri, tam teşekküllü ve modern tıbbi donanıma sahi bulunmaktadır. Saç ekimi konusunda görev yapan tüm hekimler de, kendi konusunda seçkin ve iyi eğitimlidir.

Ameliyathane koşullarında ve büyük bir titizlikle yapılan saç ekim işlemlerinin temel amacı hastayı doğal saç yapısına kavuşturmaktır. Bu amaca yönelik olarak farklı saç ekim teknikleri uygulayan merkezler, muayene sonrasında elde edilen verileri analiz ederek kelliğin tipini ve uygulanacak saç ekim yöntemini belirler. Gerekli olan yaklaşık gretf sayısının belirlenmesi sonrasında ise, uygulamanın kaç seansta yapılacağı belirlenerek hastaya özel tedavi programı düzenlenir.

Saç Ekim Teknikleri Nelerdir? Nasıl Uygulanır?

Ankara saç ekim merkezleri sahip oldukları ileri teknoloji ürünü cihazlar, uzman uygulayıcı hekimler ve yüksek kalite standartlarına sahip malzemelerle yaptıkları saç ekim işlemlerini 3 farklı teknikle gerçekleştirir.
  • FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu)
  • FUT ( Folüküler Ünite Transferi)
  • DHİ ( Direct Hair İmplantation)

FUE Tekniği Nedir?

FUE tekniğinde hasta lokal anestezi altına alınarak saç kökleri özle uçlu mikro motorlar vasıtasıyla tek tek alınmak suretiyle saçsız alanlara yerleştirilir. Uygulama sırasında doğal saç çıkışı ve yönü göz önünde bulundurularak tamamen doğal bir saç yapısı oluşması amaçlanır. Günümüzün en ileri tekniği olarak kabul gören FUE tekniği, cerrahi bir girişim olmadığından dolayı hastaların daha fazla tercih ettiği bir tekniktir. Bu yöntemde saç alınan bölgede herhangi bir kesi ve dikiş işlemi yapılması söz konusu değildir. Uygulama yapılan bölgede küçük çaplı sıyrıklar olmakla birlikte birkaç gün içerisinde iz bırakmadan tamamen kaybolur.

Ekilecek kök sayısına bağlı olmakla birlikte FUE tekniğiyle bir seans süresince 4 ila 6 bin kadar greft alınarak ihtiyaç duyulan alana transfer edilebilir. 1 greft saç ortalama olarak 2-2,5 saç olarak hesaplanır. Ekim yapıldıktan yaklaşık 2,5-3 ay sonra çıkmaya başlayan saçlar 9-12 ay süre sonunda doğal görünüme sahip bir saç yapısı oluşturur.

FUT Tekniği Nedir?

Ankara saç ekim merkezleri tarafından uygulanan tekniklerden biri de, saç ekim uygulamalarında klasik olarak tabir edilen FUT yöntemidir. Bu uygulama sırasında lokal anestezi uygulanmakta ve ekilecek olan saç kökleri donör olarak işaretlenen bölgeden derisi ile birlikte kesilmek suretiyle alınmakta ve saçsız bölgeye transfer edilmektedir. Çok bilinir bir teknik olmasına karşın operasyon sırasında oluşan doku hasarı ve cerrahi işlemler sebebiyle geçmişe oranla daha az tercih edilmektedir.

DHİ Tekniği Nedir?

Doğrudan saç ekimi olarak da bilinen bu yöntemde saç kökleri tek tek toplanmakta ve otomatik Choi implanter kalemi yardımıyla ekilecek alana yerleştirilmektedir. Uygulamada kalınlığı 0,6 ila 1 mm arasında değişen bir cerrahi kalem ile donör bölgeden alınan greftler ayrıştırıldıktan sonra deriye herhangi bir kanal açılmadan direkt bir şekilde nakledilmektedir. Yoğun bir dikkat, emek ve uzmanlık isteyen bu yöntemde kullanılan medikal cihazların yüksek maliyet içermesi sebebiyle uygulama da diğer yöntemlere göre daha yüksek fiyatlarla yapılmaktadır. Saç ekimi merkezlerinde fiyat önemli olmakla birlikte beklentilerin en üst düzeyde karşılanması da büyük önem taşır. Bu sebeple saç ekim merkezi tercihleri öncesinde titiz bir araştırma yapmak gerekir.

Bu Konuyu Paylaşın

İstatistik

297 Okunma
0 Yorum

Beğeni

0
Saç Ekimi Konuları
0 Yorum Yapıldı

Yorumlar

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız
YUKARI ÇIK