Anasayfa » Saç Ekim Merkezleri » Ankara Saç Ekim Merkezleri

Ankara Saç Ekim Merkezleri

¦
Ankara Saç Ekim Merkezleri
Ankara saç ekim merkezleri saç dökülme ve kellik gibi sorunların çözümüne yönelik faaliyet gösteren uluslararası standartlara sahip kliniklerdir. Büyük çoğunluğu modern tıbbın tüm gereklerini yerine getirecek donanıma sahip bulunan merkezler, kadrolarında bulunan uzman hekimlerle saç ekim uygulamalarında fark yaratan çözümlere imza atmaktadır. Ense bölgesinden alınan saç tellerinin farklı tekniklerle saçsız bölgeye nakledilmesi şeklinde yapılan uygulamalar ameliyat ciddiliğinde ve büyük bir titizlikle yapılmaktadır. Doğal saç görünümünü oluşturmak amacıyla yapılan saç ekimi uygulamaları kişilerin estetik kaygılarını gidererek saha sosyal bir yaşama kavuşmalarına olanak sağlamaktadır.

Ankara saç ekim merkezleri Türkiye’nin son dönemlerde tüm dünyada sağlık ve estetik uygulamalarda fark yaratması sebebiyle oldukça popüler hale gelmiş bulunmaktadır. Saç ekiminde fark yaratan detaylara hâkim personel yapısı ve ileri teknoloji ürünü cihazların kullanılıyor olması Ankara saç ekim merkezlerini sektörde bir adım öne taşımaktadır. Ayrıca seçkin estetik hekimlerinden oluşan ekip yapısı ve uygulamalarda kullanılan malzeme kalitesi de tercih sebepleri arasında yer almaktadır.

Saç Neden Dökülür? 

Ankara saç ekim merkezleri her ne sebebe bağlı olursa olsun meydana gelen saç dökülme sorunlarının giderilmesine olanak sağlamaktadır. Ücretsiz olarak yapılan muayeneler sırasında anlatılan dökülme hikâyelerinin büyük bölümü kalıtsal olmakla birlikte, farkı sebeplere bağlı olarak da saç dökülmesine rastlanmaktadır.
 • Kozmetik ürünlerinin gereğinden fazla kullanılması
 • Hormonal etkenler
 • Stres
 • Aşırı kilo alma-verme
 • İlaç etkileşimleri
 • Yaş ilerlemesi
 • Beslenme bozuklukları ve kötü yaşam alışkanlıkları
 • Kadınlarda hamilelik belli başlı saç dökülme sebepleri arasında yer almaktadır.
Çoğunlukla orta yaşlara doğru görülmekle birlikte erkeklerin büyük bir bölümünde genç yaşlarda kalıtımsal sebeplere bağlı saç dökülmeleri yaşanmaktadır. Ancak ileri teknoloji cihazlar ve uzman personel tarafından uygulanan farklı tekniklerle kellik sorunu tarihe karışmış bulunmaktadır. Erkekler tarafından en fazla talep gören uygulama saç ekimidir ve sonuçları açısından değerlendirildiğinde oldukça uygun fiyatlarla yapılmaktadır.

Ankara Saç Ekim Fiyatları

Ankara saç ekim merkezleri fiyat belirlemelerini ücretsiz muayene sonrasında belirlemekte ve hastanın onayına sunmaktadır. Kellik sorunu yaşayan bireylerin doğal saç yapısına kavuşmasını sağlayan saç ekimi fiyatları bazı unsurlara bağlı olarak farklılık göstermektedir.  Saç ekim fiyatları,
 • Saç dökülme oranı
 • Ekimin yapılacağı hastane veya kliniğin fiyat politikasına
 • Ekilecek gretf sayısına
 • Ekim işleminde kullanılacak olan tekniğe
 • Ekim işlemi sırasında ve sonrasında talep edilen ek hizmetlere göre farklılık gösterir.
Saç ekiminde önemli bir fiyat belirleme unsuru da, ekim işlemini yapacak olan uzmanın kim olacağıdır. Öyle ki bazı hekimlerin popülerliği kliniğin bile önüne geçebilmektedir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Ankara saç ekim merkezleri saç ekimi öncesi ücretsiz muayene ile gerekli saç analizlerini yaparak uygulanacak yöntemi ve ekim fiyatını belirlemektedir. Ayrıca kelliğin tipi ve gerekli olacak tahmini greft sayısı belirlenerek işlemin kaç seans süreceği belirlenmektedir. Yapılan ilk muayenede saç ekimi yapılacak olan kişinin tıbbi öyküsü de alınarak saç ekimine mani bir hastalığının olup olmadığı belirlenir. Kişi kan sulandırıcı ilaçlar alıyorsa, saç ekimi süresinde ilaç alımının durdurulması ve ekimin en az 1 hafta sonra yapılması yönünde karar alınır.

Saç ekimi teknikleri ise hastanın taleplerine ve beklentilerine göre farklılık gösterir. FUE, DHİ veya FUT yöntemleriyle saç ekimi yapan merkezler fiyat ve uygulama farklarını açıkça beyan ederek hastadan seçim yapmasını ister. Ekim yapıldıktan sonra saçlı deri kabuklaşır ve yaklaşık bir hafta süre sonra dökülerek normal görünüme kavuşur. Yaklaşık 3 ay sonra belirgin bir şekilde uzamaya başlayan saçlar 9 ila 12 ay sonunda doğal görünümüne sahip olur.

Bu Konuyu Paylaşın

İstatistik

192 Okunma
0 Yorum

Beğeni

0
Saç Ekimi Konuları
0 Yorum Yapıldı

Yorumlar

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız
YUKARI ÇIK