Anasayfa » Saç Ekim Merkezleri » İstanbul Saç Ekim Merkezleri

İstanbul Saç Ekim Merkezleri

¦
İstanbul Saç Ekim Merkezleri
İstanbul saç ekim merkezleri kellik veya saç dökülmesi sorunlarının çözümünü sağlayarak bireylerin yaşamlarını en doğal saç görünümüne sahip olarak sürdürmelerini sağlayan kliniklerdir. İhtiyaçlara en yüksek seviyede cevap verebilmek amacıyla en ileri tekniklerle üretilmiş cihazlarla saç ekimi yapılan kliniklerde uygulama konusunda sayısız tecrübeye sahip uzmanlar görev yapmaktadır. Ülkemizin sağlık ve estetik alanında her geçen gün daha popüler hale gelmesi sonucunda İstanbul saç ekim merkezleri de ilgi odağı haline gelmiş bulunmaktadır. Son derece modern kliniklerde uzman estetik hekimleri tarafından yapılan saç ekim hizmetleri oldukça uygun fiyatlarla sunulmaktadır.

Modern cihazlar ve dünya standartlarına sahip malzeme kalitesiyle Avrupa ve Ortadoğu’nun cazibe merkezi haline gelen İstanbul saç ekim merkezleri, tüm dünyada kabul gören saç ekim tekniklerini büyük bir başarıyla uygulamaktadır. Saç ekimi bir ihtiyaçtan çok bir zorunluluk olarak görülen bir uygulamadır. Bireyin dış görünüşünde estetik kayıplar oluşturduğu gibi, psikolojik olarak da olumsuz etkileri mevcuttur. Bu tür sorunlarla saç ekim merkezine gelen herkes, yaşamlarının geri kalan bölümünü doğal saçlara sahip olarak sürdürmenin mutluluğunu yaşamaktadır.

Saç Ekim Merkezi Ararken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İstanbul saç ekim merkezleri büyük oranda beklentileri üst düzeyde karşılayacak donanıma sahip olmakla birlikte, merdiven altı olarak tabir edilen birtakım merkezler de varlığını korumaya devam etmektedir. Bu sebeple İstanbul dâhilinde ikamet eden veya şehir veya ülke dışından gelecek olanların bazı hususları en ince detayına kadar incelemeleri gerekir. Çünkü saç ekim uygulamaları hassas estetik operasyonlardır. Yanlış teknik kullanılması ve uygulama hataları sebebiyle önemli sorunların yaşanması ihtimal dâhilindedir. İstanbul ilinde faaliyet gösteren saç ekim merkezlerinden hizmet talep edecek kişilerin dikkat etmesi gereken hususlar arasında,
 • Saç ekim merkezinin konumu
 • Ücretsiz muayene imkânı
 • Uygulama ekibinin bilgi ve tecrübe birikimi
 • Uygulanan ekim teknikleri ve bu tekniklerin bakanlık onaylı olup olmadığı
 • Kullanılan cihazların niteliği
 • Malzeme kalitesi
 • Konaklama imkânlarının sağlanması
 • Saç ekim fiyatlarının uygunluğu
 • Kliniğin sahip olduğu referanslar ilk sıralarda yer almalıdır.

Saç Dökülme Sebepleri ve Saç Ekiminde Kullanılan Yöntemler

İstanbul saç ekim merkezleri farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan kellik ve dökülme sorunlarının giderilmesini sağlar. Günümüzün en ileri teknolojisiyle üretilmiş bulunan cihazlar ve kaliteli personel yapısıyla büyük cazibe merkezleri haline gelen saç ekim kliniklerine gelen kişilerin saç dökülme öyküleri genellikle birbirine benzerdir. Bu sebepler arasında,
 • Genetik faktörler
 • Stresli yaşam tarzı
 • İlaçların yan etkileri
 • Tıbbi ve hormonal durumlar
 • Radyasyon tedavisi saç dökülme öykülerinde ilk sıralarda yer almaktadır.
Günümüzde birçok farklı teknikle giderilebilen saç dökülme sorunları, adeta bir estetik ameliyat biçiminde oldukça titiz bir çalışma sonucunda gerçekleştirilmektedir. En sık kullanılan yöntemler ise FUT ve FUE olarak adlandırılan yöntemlerdir.

FUT Tekniği Nedir?

İstanbul saç ekim merkezleri tarafından saç ekimi uygulamalarından biri olan FUT tekniği, klasik saç ekim tekniği olarak bilinir. Hastanın iki kulak arasından alınan saçlı deri mikrogreftler haline getirilerek şeritler halinde saçsız alana dikilir. Tek bir seansta 6-7 bin civarında saç ekilebilmesine olanak sağlayan yöntem, FUE tekniği çıktıktan sonra daha az uygulanır hale gelmiştir.

FUE Tekniği Nedir?

İstanbul saç ekim merkezleri tarafından sıklıkla uygulanan FUE tekniğinde, ensenin az üzerinden 1mm çapındaki özel punch aleti ile alınan saçlar ihtiyaç duyulan alana ekilir. Herhangi bir iz bırakmadan saçın en doğal yapısına kavuşmasını sağlayan yöntem sayesinde günde 1000- 1500 saç teli nakletmek mümkündür.

Bu Konuyu Paylaşın

İstatistik

317 Okunma
0 Yorum

Beğeni

0
Saç Ekimi Konuları
0 Yorum Yapıldı

Yorumlar

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız
YUKARI ÇIK