Anasayfa » Saç Ekim Merkezleri » En İyi Saç Ekim Merkezi

En İyi Saç Ekim Merkezi

¦
En İyi Saç Ekim Merkezi
En iyi saç ekim merkezi belli başlı kriterlere bağlı olarak belirlenir. Saç ekimi oldukça ciddi bir operasyondur. Saç ekiminin, uygun koşullarda ve konunun uzmanı kişiler tarafından standartlara uygun cihaz ve malzeme ile yapılıyor olması durumunda, o merkezin en iyi saç ekim merkezi statüsünde değerlendirilmesi mümkündür. Saç dökülmesi ve kellik sorunu sebebiyle ihtiyaç duyulan saç ekimi, kişinin ömür boyu doğal bir görünümle yaşamını sürdürebilmesi amacıyla yapılır. Bu yüzden, saç ektirmeye ihtiyaç duyan kişilerin uygulama öncesinde titiz bir araştırma yaparak klinik tercihinde bulunmaları gerekir.

Farklı sebeplere bağlı olarak her yaşta karşı karşıya kalınması mümkün olabilen saç dökülmesi, günümüzde modern teknoloji ürünü cihazlar ve profesyonel uygulayıcılar sayesinde sorun olmaktan çıkmıştır. Saç ekimi sonrası elde edilecek sonuç uygulama yapılan klinik ve uygulayıcının bilgi ve tecrübesi ile yakından ilişkilidir. Günümüzde Türkiye’nin gerek sağlık gerekse estetik operasyonlardaki başarısı ülkemizi bir merkez haline getirmiş bulunmaktadır. Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa gibi birçok ilimize dünyanın hemen her ülkesinden bu tür ihtiyaçları karşılamak üzere her yıl binlerce kişi gelmektedir.

İyi Bir Saç Ekim Merkezinde Bulunması Gereken Özellikler
En iyi saç ekim merkezi olarak anılabilmenin belli kuralları vardır. Bunlardan en önemlisi o merkezin sahip olduğu referanslar ve mesleki tecrübelerdir. Mesleki tecrübe saç ekimi uygulamasında son derece önemli bir kriterdir. Çünkü, yapılan işlemler bir cerrahi operasyon titizliğinde ve son derece steril klinik ortamlarda gerçekleştirilmektedir. Uygulamanın yapıldığı klinik ortamın sterilize edilmiş olması, en ileri teknikle üretilmiş cihazlarla yapılması, kullanılan malzemenin dünya standartlarında olması bu tür operasyonlar için zorunludur. Tüm bunları tamamlayan unsur da, uygulayıcının saç ekimi konusundaki uzmanlığıdır. Tüm bu şartlar göz önüne alındığında iyi bir saç ekim merkezinde bulunması gereken özellikler,
  • Kliniğin uygulamaya uygun donanıma sahip olması
  • Kullanılan cihaz ve malzemenin dünya standartlarında olması
  • Uygulamaya yapacak ekibin yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olması
  • Saç ekimi fiyatlarının uygunluğu
  • Saç ekiminde uygulanan teknikler bir saç ekim merkezinin kalitesini ortaya çıkaran göstergelerdir.
Saç Ekiminde Uygulanan Teknikler
En iyi saç ekim merkezi aynı zamanda en güncel saç ekim tekniklerinin en doğru şekilde uygulandığı yerlerdir. Bu sebeple saç ekim merkezi tercihlerini yapmadan önce klinikte uygulanan saç ekim teknikleriyle ilgili bilgi sahibi olunması da elde edilecek sonuç açısından oldukça önemlidir. Saç dökülmesi estetik bir sorun olarak görülmekle birlikte, kişinin psikolojisini de olumsuz yönde etkileyerek sağlık sorunlarının da ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Bu sebeple bir hayli maliyetli olan saç ekiminin en doğru metotla yapılması beklentilerin karşılanmasını sağlayacaktır.

FUE Tekniği
Günümüzde saç ekimi yaptıranların çoğunluğu tarafından da tasdik edildiği gibi FUE (Follicular Unit Extracition) tekniği en iyi sonuçların alınmasını sağlayan bir yöntemdir. Bu yöntemde uygulayıcı saç köklerini sınırlı uyuşturma uygulayarak özel uçlara sahip bir cihazla tek tek alarak saçsız bölgelere yerleştirir. İşlem sırasında saçın doğal çıkış yönü de dikkate alınarak yani saçın doğal bir görünüme sahip olması sağlanır. Uygulamanın cerrahi kesikler gerektirmemesi ve en doğal saç görünümünü oluşturacak nitelikte oluşu sebebiyle en sık tercih edilen yöntemdir. Bu yöntemde ense bölgesinden alınarak transfer edilen greftler, saç transferi yanında kaş, sakal ve bıyık sorunlarının giderilmesi amacına yönelik olarak da kullanılabilmektedir. Bu yöntemin en önemli özelliklerinden biri de uygulama sonrası ağrının minimum seviyede olması ve yeni saçların daha kısa sürede çıkışını mümkün kılmasıdır.

Bu Konuyu Paylaşın

İstatistik

228 Okunma
0 Yorum

Beğeni

0
Saç Ekimi Konuları
Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi operasyonunun temel prensibi; başın arka ve yan kısmındaki saçların bir kısmının ya da ...

0 Yorum Yapıldı

Yorumlar

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız
YUKARI ÇIK