Anasayfa » Saç Ekimi Yöntemleri » Saç Ekimi Aşamaları

Saç Ekimi Aşamaları

¦
Saç Ekimi Aşamaları
Saç ekimi son teknoloji ile gelişen cihazlar sayesin de modern teknikler ile birleşerek sizler için büyük fırsatlara dönüşmüştür. Artık günümüzde saçsızlık sorun olmaktan çıkıp istenilen noktaya saçlı kişiler haline gelinmektedir.

Saçsızlık gibi bir durum yaşayan her yaş da her insan saç ekimini rahatlıkla yaptırabilmektedir. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler öncelikle iyi bir uzman seçerek işe başlamalıdırlar ve bunun yanın da iyi bir saç ekimi merkezi seçilmelidir. Kesinlikle bu nokta da dikkat edilmesi gereklidir. Saç ekimi aşamaları şu şekil de ilerler.

1- Öncelikle uzman bir saç ekimi merkezi seçilmelidir.

2- Saç analiz muayenesi yapılır.

3- Saç yoğunluğu ölçülür.

4- Saç ekimi yöntemi belirlenir.

5- Saç ekimi için gün belirlenir.

6- Saç ekimi günü yapılacak ön hazırlık her kişide aynıdır fakat uzmanınız farklı bir şey yapmanızı istiyor ise uzmanınızın dediği şekil de randevu ya gelin.

7- Saç ekimi yapılacak yer ameliyat ortamı olmalıdır.

8- Lokal anestezi uygulanır.

9- Saçlı olan bölgeden saç kökleri alınır.

10- Saçsız bölgeye kısa sürede nakledilir.

11- Saç ekimi tamamlanmış olup günlük yaşamınıza geri dönmenizde bir sakınca yoktur.

Bu gibi belli aşamalardan geçilerek saç ekimi işlemi değişir her yöntemde uygulama şekli hemen hemen aynı ilerler sadece kıl köklerinin alınış şekli farklıdır bir de fut yönteminde dikiş olmasından dolayı iz kalma durumu söz konusudur ve özellikle de ilk 15 gün yara olan bölge kurur ve kabuk bağlanarak dökülür bu aşama da kendini pşskolojik açıdan iyi hissetmeyen kişiler genlikle bu dönemde sokağa çıkma gibi durumlardan uzak dururlar.

Bunun yanında fue yöntemi uygulayanlar kesinlikle günlük yaşamlarına geri dönebilmektedirler. Ağrı acı gibi durumlar hissedilmez olası acı durumunda hafif bir ağrı kesici yeterli olmaktadır. Artık saç ekimi için ek seans gerekmediyse saçlarınızın çıkmasını beklemekten başka yapılacak bir iş kalmamıştır. Ek seans gerektiğin de uzmanınız size belli bir zaman söyleyecek ve size yeni bir randevu tarihi verecektir.

Bu Konuyu Paylaşın

İstatistik

190 Okunma
0 Yorum

Beğeni

0
Saç Ekimi Konuları
0 Yorum Yapıldı

Yorumlar

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız
YUKARI ÇIK