Anasayfa » Saç Ekimi Yöntemleri » Fut Saç Ekimi ile Fue Saç ekimi Arasındaki Fark

Fut Saç Ekimi ile Fue Saç ekimi Arasındaki Fark

¦
Fut Saç Ekimi ile Fue Saç ekimi Arasındaki Fark
Bu makalemizde sizlere Fut saç ekimi ile Fue saç ekimi ekimi arasındaki farklardan bahsedeceğiz. Eski saç ekimi yöntemlerinden biri de fut saç ekimiydi. Fut saç ekimi zor biz aşamadan geçen saç ekimidir. Şuan da fut saç ekimi pek tercih edilmeyen bir yöntemdir. Hem maddi hem manevi olarak zorlayan bir saç ekimidir.

Tarihte fut saç ekimi metodunu 1995 senesinde ilk olarak bulan kişi Dr. Bernstein adında bir doktor bulmuştur. Fut saç ekim yöntemi fue saç ekim yönteminden tamamen farklıdır. Fut saç ekim yönteminde saç ekimin de ekim yapılacak saçlar hastanın başında bulunan diğer saçlardan transfer edilerek yapılır. Bu transfer daha çok ense bölgesinden yapılır. Bunun için öncelikle saç kökleri alınacak ensenin uyuşturulması gerekiyor. fut saç ekimi burada da fue saç ekimi yönteminden ayrılıyor. Fut yönteminde saç kökleri alınacak traş edilip belirlendikten sonra o kısmın derisi alınıyor ve geri kalan kısımlar birleştirilerek dikim yapılıyor ve bu yüzden dikim yapılan yerler de yara izleri kalabiliyordu.

Fue saç ekim yöntemindeyse saçlar transfer edilecek yerden yani ense bölgesinden tek tek alınıyor böylelikle yara izleri kalmıyor. Her iki yöntemde de uyuşturulma olduğu için saç ekimi yaptıran hasta kesinlikle ağrı sızı hissetmiyor. Tersine büyük bir rahatlık içerisinde televizyon izleyip sohbet edebilirsiniz. Fut saç ekiminde enseden alınan saç kökleri ekim yapılacak bölgeye transfer edilirken saç ekimi yapılacak bölgeye ekilene kadar hücre suyu denilen bir su içerisinde bekletiliyor. Fut saç ekimin de saç nakli eksik olan bölgeye göre 1000-3000 arası saç kökü ekiliyor. fut ve fue yöntemi arasında ki farklar oldukça fazladır. Fue saç ekimi yönteminde saçlar teker teker alınır.

Fut saç ekimi yönteminde ise toplu halde deri ile birlikte. Fut yönteminde saç telleri sadece baş ve ense civarından alınıyorken, fue yönteminde saç kökleri vücudun her yerinden alınabilmektedir. Fut yönteminde saç ekimi sonrası ense bölgesinde bir iz oluşması kaçınılmazdır. Fakat fue tekniğinden saç ekimi sonrası iz kalma durumu söz konusu değildir. Bu farklılıklar ve üstünlükler arasında seçim sizlerin.

Bu Konuyu Paylaşın

İstatistik

368 Okunma
0 Yorum

Beğeni

0
Saç Ekimi Konuları
Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi operasyonunun temel prensibi; başın arka ve yan kısmındaki saçların bir kısmının ya da ...

0 Yorum Yapıldı

Yorumlar

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız
YUKARI ÇIK