Anasayfa » Saç Ekimi » Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda Saç Ekimi

¦
Kadınlarda Saç Ekimi
Kadınlarda saç ekimi konusuna değinecek olursak; erkeklere oranla hanımlar için saç, çok daha önemli bir aksesuardır. Bir erkek saçsız düşünülebilir ama bir kadın öncelikle kendisi saçsızlığı kabul edemez.

Bazı durumlarda saç kaybı yaşayan hanımlarda psikolojik olarak çöküntüler yaşamakta ve bu durum sonrasında moral olarak ciddi çöküntüler yaşamaktadırlar. Kesinlikle sebebi ne olursa olsun bayanların saç kaybı yaşaması durumunda üzüntü yaşamalarına gerek yoktur.

Saç ekimi yaptırmak için erkek veya bayan olmaya gerek yoktur. Saç ekimi uygulamasını erkekler de bayanlar da yaş ayrımı olmaksızın yaptırabilmektedirler. Kesinlikle hiç kimse saç kaybı sonucu umutsuzluğa kapılmasın. Genellikle erkeklere oranla bayanlar da kel kalma derecesinde dökülme yaşanmamaktadır. Bayanlarda dökülme bölgeleri erkeklere göre daha farklıdır. Kadınlarda görülen saç dökülmesi tepede olur ve ön kısımda açılmalar görülmez. Genellikle tepede açılmalar ile başlar ön saç çizgisinde dökülmeler olmaz. Bayanlarda genellikle menopoz döneminde şiddetli dökülmeler gözlenir. Bu durumlarda saç ekimi yapılması da uygundur.

Bayanlara da ciddi boyutta saç ekimi yapılmaktadır. Bazı durumlarda sık karşılaştığımız saç dökülmeleri mevsimsel geçiş esnasında saç dökülmeleri yaşanır. Bazen kullanılan kimyasal saç ürünleri, hava kirliliğine fazla maruz kalınması, stres ise en büyük faktör olarak saç dökülmesine sebep olur. Çoğu zaman da saç dökülmesi bazen bazı hastalıkların habercisi de olabilmektedir. Saç dökülmelerinde duyarsız olmamalısınız.

Bazı hormonel durumlarda erkek tipi saç dökülmesi de bazı bayanlarda yaşanabilmektedir. Saç ekimi yöntemleri bayan erkek ayırmadan herkese uygulanabilir. Bayanlarda da aynı şekilde enseden saç kökleri alınarak uygulama yapılır. Bayanlarda ayrı bir özel uygulama gerekmez. Saç ekiminde bayanlarda fiyat farkı ve uygulama farkı olmamaktadır. Bütün saç ekim merkezlerinde bayanlara da saç ekimi uygulaması yapılmaktadır. Önemli olan saç ekim merkezini iyi seçmektir.

Bu Konuyu Paylaşın

İstatistik

427 Okunma
0 Yorum

Beğeni

0
Saç Ekimi Konuları
0 Yorum Yapıldı

Yorumlar

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız
YUKARI ÇIK