Anasayfa » Saç Ekimi » Herkes saç ektirebilir mi?

Herkes saç ektirebilir mi?

¦
Herkes saç ektirebilir mi
Saç ekimi uzun bir süredir tüm dünyada yapılan ve sıklıkla tercih edilen ağrısız cerrahi bir uygulamadır. Saç ekimi işlemi tamamlandıktan kısa bir süre sonra kişi normal hayatına dönebilmektedir. Bu yönü ile de hemen her cerrahi müdahaleden daha önemli bir yere sahip olmaktadır. Saç ekiminin bu denli önemli bir yere sahip olması da özellikle gelecek yıllarda daha fazla yapılmasına ve insanlar tarafından daha fazla tercih edilmesine sebep olmaktadır. Özellikle saç dökülmesi ve kellik gibi problemlere bakıldığından son yıllarda istatistik olarak gözle görülen bir artış yaşanmaktadır.

Bu sebepten dolayı saç ekiminin kaliteli şartlar altında yapılması oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

Saç ekimi kimlere yapılır?

Saç ekimi genel olarak erkek tipi kellik yaşayan herkese yapılabilir. Bu konuda kesin bir yaş ve cinsiyet sınırlaması bulunmamaktadır. Ama genel olarak toplumsal özellikler ve çeşitli alışkanlıklar göz önüne alındığı zaman saç ekiminin daha çok erkeklere yapıldığını görebiliriz. Özellikle belirli bir dönem boyunca erkeklerin bile saç ekimine daha soğuk baktığını düşünürsek günümüzde bu ön yargının net bir şekilde yıkıldığına değinebiliriz.

Saç ekimine karşı yapılan bu ön yargının temel sebebi ise insanların eski tip saç ekimine soğuk olmalarıdır. Çünkü saç ekimi profesyonel olmayan kişiler tarafından yapılırsa ciddi problemlere neden olabilmektedir. Bu da kişileri saç ekimine ciddi anlamda soğutmaktadır.

Günümüzde ise saç ekim işlemi tamamlandıktan sonra kişilerin saçlarının ekme olduğunu anlamak neredeyse imkansız bir hal almaktadır. Çünkü saç ekimi normal saç hücrelerinin aynı vücut üzerinde başka bir noktaya aktarılması anlamına gelmektedir.

Saç ekimine yapılan bu olumsuz düşüncelerin asıl büyük nedeni ise saç ekiminin alternatif çözümlere karşı en büyük savaşçı olmasıdır. Kelliğe karşı daha aktif ve ispatlanabilmiş bir yöntem bulunmamaktadır. Bu durumda bazı ilaç ve şampuan satıcılarının saç ekimini karalama kampanyası oluşturmasına neden olabilmektedir. Bu gibi sebeplerden dolayı uzun bir süre boyunca saç ekim işlemine karşı yürütülen ciddi bir karalama kampanyası bulunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu yanlışlıktan başarılı ekimler ve aynaya baktıklarında oldukça mutlu görünen insanlar tarafından düzeltilebilmektedir.

Uzun bir süre boyunca da kelliğin başka bir çözümünün olmasını beklemek çok saçma olacaktır. Alternatif yöntemlere şöyle bir göz atarsak karşımıza en çok saç diplerini ve saç yapılarını derinlemesine olarak onarmalarından başka hiçbir şey çıkmaz. Bu durumda zaman içerisinde dökülmeye meyilli olan saçların kurtarılması için yeterli olmayacaktır. Saç ekimi çok büyük ve ciddi bir öneme sahiptir. Bunun kolayca bir köşeye atılması yanlıştır. Saç ekimi bu sebepten erkek tipi kelliğe sahip olan herkese uygulanabilecek oldukça faydalı bir kellik ile mücadele yöntemidir.

Saç ekimini bu kadar kolay yapan şey ise gelişen teknoloji ve laboratuvar ortamının zamana bağlı olarak gelişmesidir. Geleceğin dünyasında hızla şehirleşen ve daha karmaşık bir hal alan yapıların arasında insanoğlu çok aciz ve tek başına kalmaktadır. Yüksek stres ve çeşitli etkilerinde sayesinde hızlı bir şekilde saç dökülmesi ve çeşitli cilt sorunları da oldukça büyük bir hız ile artış göstermektedir.

Bu gibi durumlarda da etkili bir yardımcıya başvurmak çok büyük bir önem arz etmektedir. Zira hiç kimse saçlarını güvenmediği ellere teslim etmek istemez.

Etiketler

Bu Konuyu Paylaşın

İstatistik

374 Okunma
0 Yorum

Beğeni

0
Saç Ekimi Konuları
Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi operasyonunun temel prensibi; başın arka ve yan kısmındaki saçların bir kısmının ya da ...

0 Yorum Yapıldı

Yorumlar

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız
YUKARI ÇIK